Spletno mesto uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje in spremljanje statistike obiska.
Dva tedna življenja po vojaško
Vojaški tabor je namenjen polnoletnim dijakom in študentom, državljanom Republike Slovenije, ki želite doživeti življenje in delo pripadnika Slovenske vojske. Organiziran je v obliki dvotedenskega taborjenja. Udeležba na taboru je brezplačna, udeleženci pa v Ljubljani dobijo opremo, ki jo bodo za tabor potrebovali.
Ker tabor predstavlja psihofizično obremenitev, morajo vsi udeleženci, ki so izbrani po vrstnem redu prijav, uspešno opraviti zdravniški pregled. Kandidati so predhodno tudi varnostno preverjeni.
Polnoletni dijaki in študenti so na taboru razdeljeni v vode glede na predhodno vojaško znanje. Udeleženci, ki se prvič udeležujejo tabora, se spoznavajo z osebno opremo in oborožitvijo vojaka, postrojili z in brez orožja, vojaškimi navadami in vljudnostmi, orientacijo na zemljišču in izvedejo orientacijski pohod, pripravo na izvedbo in izvedbo streljanja z različnimi orožji, postopki vojaka na bojišču, ročnimi radijskimi napravami, osnovami gorništva, premagovanjem vodnih ovir, …
Če je med udeleženci dovolj takih, ki so na taboru vsaj drugič, se razporedijo v prvi vod in izvajajo program za višjo raven usposabljanja. Program je praviloma popestren tudi s študijsko ekskurzijo, družabnimi in športnimi srečanji ter s prikazom bojnih sredstev in sistemov Slovenske vojske.
Slovenska vojska tudi v letošnjem letu ponuja študentom in študentkam ter polnoletnim dijakom in dijakinjam možnost, da se prijavijo in udeležijo dvotedenskega Vojaškega tabora. Udeležba na taboru pomeni povečano psihofizično obremenitev, saj bodo udeleženci podvrženi pravemu vojaškemu usposabljanju ter vojaški disciplini.
Letos bo Vojaški tabor potekal v času od 05. do 18. julija 2021 v vojašnici Boštjana Kekca na Bohinjski Beli in v njeni okolici na terenu Mačkovec. Prijavljeni kandidati bodo varnostno preverjeni, tisti, ki bodo izbrani glede na prednostni vrstni red, pa bodo napoteni na zdravniški pregled (Ljubljana), kjer bo ocenjena njihova sposobnost za opravljanje vojaške službe. Kraj odhoda in povratka na tabor je Maribor. Izbrani udeleženci bodo pred taborom posebej pozvani na zadolžitev vojaške opreme (Ljubljana).
Prijava na Vojaški tabor 2021 ni več mogoča!
Okvirni program Vojaškega tabora 2021
Predavanja in usposabljanja na taboru bodo obsegala:
- Splošni vojaški predpisi in postrojitvena pravila
- Osebno orožje s poukom streljanja
- Taktika z osnovami preživetja in bojevanja na bojišču
- Metodika vojaškega usposabljanja z osnovami vojaškega voditeljstva
- Športna vzgoja
- Druge dejavnosti
Dodatni nasveti in usmeritve za udeležence
Za čas vojaškega tabora boš portal(a) uniformiran(a) pripadnik(ca) Slovenske vojske. To vključuje status vojaka in pomeni, da boš skladno s tvojo pogodbo sledil(a) pravilom. Uniforma z oznakami te namreč označuje kot pripadnika(co) enote Slovenske vojske, zato poleg splošnega bontona veljajo tudi posebna pravila obnašanja.
- Strogo upoštevanje vseh varnostnih ukrepov.
- Vse aktivnosti izvajaš skladno z navodili in ukazi poveljnikov.
- Uniforma na terenu iz varnostnih razlogov (poškodbe) ni združljiva z nakitom.
- Za vse osebne predmete in zadolženo opremo odgovarjaš sam(a).
- Na usposabljanju je prepovedano uživanje alkohola ali drugih omamnih sredstev.
- Uporaba mobilnih telefonov je dovoljena v prostem času. Svetujemo smiselno uporabo teh aparatov. Zavedajte se terenskih razmer, morebitnih možnih poškodb sofisticiranih naprav, za katere Slovenska vojska ne prevzema odgovornosti.

Zakaj na Vojaški tabor?
"Pozivam vse mlade, ki se želijo nekoč zaposliti v Slovenski vojski bodisi kot vojaki ali pa kot častniki, da izkoristijo priložnost in se preizkusijo na Vojaškem taboru in sami pri sebi ugotovijo, ali je ta način življenja pravi za njih."
Priporočamo, da se pred odhodom na tabor seznanite s:
Dodatne informacije o Vojaškem taboru lahko dobite preko e-pošte; naborna.pisarna@mors.si ali brezplačnega TLF; 080 1322
Oglej si utrinke z vojaških taborov
Vojaški tabor 2013
Vojaški tabor 2014
Vojaški tabor 2015
Vojaški tabor 2016
Vojaški tabor 2017
Vojaški tabor 2018
Vojaški tabor 2019