Vrhunski športniki padalci zaposleni v Slovenski vojski so: Matej Bečan, Jaka Kofol in Matjaž Sluga (jadralno padalstvo).
O padalstvu
Padalstvo, kot šport ima letno in zimsko sezono, medtem ko je v poletni sezoni več različnih disciplin, je v zimski sezoni le ena in ta se imenuje Paraski, in sicer je to kombinacija smučanja ( veleslalom FIS pravila), ter skokov na cilj. V smučarskem delu tekmovanja imamo dva (2) teka veleslaloma, v padalskem pa sedem (7) skokov na cilj. Skoki na cilj se od poletne sezone razlikujejo v tem, da mora biti točka pristanka na pobočju z naklonom ne manjšim od 12%. V poletni sezoni, pa se v okviru državne reprezentance, ter vojaške reprezentance udeležujem tekem v skokih na cilj, figurativnih skokih, ter skupinskih likovnih skokih. Skoki na cilj na tekmovanjih v poletni sezoni, pa se izvajajo na ravno doskočišče. Pri skokih na cilj, se v obeh disciplinah, za razvrstitev uporabljajo kazenske točke v obliki centimetrov (oddaljenost pristanka od sredine, ter se meri elektronsko).
O jadralnem padalstvu
Vzlet z jadralnim padalom je možen s hriba, na ravnini pa s pomočjo vitla. V vsaki seriji se tekmuje po štartnih številkah, vsako minuto vzleti tekmovalec in pristaja na elektronsko tarčo polmera 15 cm. Najboljši rezultat je 0 cm, ki je premera 2 centimetra. Na tekmah svetovnega in evropskega pokala tekmujemo v šestih serijah, na Svetovnih in Evropskih prvenstvih pa dvanajstih. Po peti seriji se najslabši rezultat odšteje. Za osvojitev medalje na velikem tekmovanju, ne smeš zgrešiti več kot 1 cm v vsaki seriji.
Matej Bečan
Matej Bečan je slovenski padalec z dolgoletnimi izkušnjami in velikimi mednarodnimi uspehi. Tudi v prihodnje namerava trenirati in dosegati vsaj enakovredne rezultate, kot v preteklosti tako v poletni kot v zimski sezoni.

"Zaposlitev v SV, mi dejansko pomeni možnost športne kariere. Ker padalstvo ni medijsko popularen/zanimiv šport ima temu tudi primerno manj nagrad, ter možnosti preživljanja izključno s športom."
Največji uspehi
- 1. mesto, Svetovni pokal, skoki na cilj – ekipno, Thalgau 2019,
- 1. mesto, svetovno vojaško prvenstvo, skoki na cilj – ekipno, Szolnok 2018,
- 2. mesto, svetovno vojaško prvenstvo, paraski – posamično, Hochfilzen 2018,
- 2. mesto, svetovno vojaško prvenstvo, paraski – ekipno, Hochfilzen 2018,
- 3. mesto, evropsko prvenstvo, skoki na cilj – ekipno, Podgorica 2017,
- 1. mesto, svetovno prvenstvo, skoki na cilj – ekipno, Chicago 2016,
- 1. mesto, svetovno prvenstvo paraski – posamezno, Nemčija 2015,
- 3. mesto, svetovno prvenstvo paraski – ekipno, Nemčija 2015,
- 1. mesto, evropsko prvenstvo, skoki na cilj – ekipno, Montana 2015
- 3. mesto, svetovno prvenstvo paraski, Tanay 2014,
- 3. mesto, svetovno prvenstvo paraski, Gossau 2011,
- 2. mesto, svetovno prvenstvo paraski, Donnersbachwald 2009,
- 3. mesto, evropsko prvenstvo paraski, Donnersbachwald 2008,
- 3. mesto, svetovno prvenstvo paraski, Predazzo 2007,
- 1. mesto, svetovno prvenstvo paraski, Žabljak 2005.
Jaka Kofol
Jaka Kofol je padalec, ki se maksimalno posveča treningom, želi zbrati čim več izkušenj, stopnjevati rezultate v padalstvu in smučanju in posegati po najvišjih rezultatih na svetovnih prvenstvih in ostalih tekmovanjih.

"Športno padalstvo zame brez podpore Slovenske vojske ne bi obstajalo. Tako materialno, finančno in strokovno mi omogoča redne treninge in tekmovanja."
Največji uspehi
- 4. mesto, mladinsko svetovno prvenstvo – paraski, Vrchlabi 2019,
- 4. mesto, svetovni pokal – paraski, Bad Leonfendel, 2019
Matjaž Sluga
Matjaž Sluga, jadralni padalec, evropski prvak in svetovni podprvak v natančnem pristajanju v prihodnosti načrtuje zmago v skupnem seštevku svetovnega in evropskega pokala, ubranitev naslova Evropskega prvaka in izboljšanje svetovnega rekorda.

"Sodelovanje s Slovensko vojsko vojsko je zame ključnega pomena, saj tekmujem v medijsko manj pokriti športni panogi - jadralno padalstvo. Zaposlitev v SV mi omogoča kvalitetne treninge, ki jih sedaj brez težav izvajam."
Največji uspehi
- svetovni rekord v zaporednih pristankih na cilj =«5 cm 2015 in 2019.
- zmagovalec svetovnega pokala – skupno 2018, 2019,
- 3. mesto, svetovno prvenstvo – posamezno, Srbija 2019,
- 2 x 1. mesto, evropsko prvenstvo – posamezno, Litva 2016, Slovenija 2018,
- 3 x 1. mesto, evropsko prvenstvo – ekipno, Makedonija 2012, Srbija 2014, Slovenija 2018,
- 2 x 2. mesto, svetovno prvenstvo – posamezno, Indonezija 2015, Albanija 2017,
- 2. mesto, evropsko prvenstvo – posamezno, Srbija 2014,
- 3. mesto, evropsko prvenstvo – posamezno, Makedonija 2012,
- 1. mesto, svetovno prvenstvo – ekipno, Češka 2011.